| anonim_4396 a întrebat:

ce parere aveti despre meseria de sofer de tir? Merita sa fac categoria pentru tiruri sau nu ....as vrea parerile voastre ca sa stiu daca sa-mi fac o meserie in domeniu sau nu.

8 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Am prieteni care lucreaza pe tir si castiga foarte bine. Este o meserie solicitanta care se merita sa o faci cand esti tanar. Se castiga bine daca mergi pe extern cu tirul astfel incat sa castigi cateva sute de euro ( sau mii pe luna) depinde de tine.
Spor la invatat si succes

| xBya a răspuns:

Daca nu tii neaparat sa ai (viata de) familie, vrei sa iti satisfaci poftele cu tantile de pe sosea, sa stai la cozi interminabile si sa fii mai mereu pe drumuri, n`ai decat sa te faci sofer de tir!

| DedeeAndreea a răspuns:

Ei bine, eu consider ca nu este o meserie prea buna. Poate ar trebui sa incerci altceva, o meserie mai inteligenta.Insa daca tie iti place sa conduci si ziua si noaptea, si iti place sa fii plecat aproape mereu, iti poti alege aceasta meserie.Iti sugerez sa te mai gandesti si la alte meserii.

| DjCristian a răspuns:

Se castiga bine, dar nu o sa ai familie, o sa fi mereu plecat.Eu zic sa nu te faci sofer pe tir!

| OoOAkaTZukyOoO a răspuns:

Mai...din cate stiu eu, se castiga bine.Dar depinde de mai multe chesti...nu stiu.

| bogdannr a răspuns:

Daca iti doresti sa devi cu adevarat sofer pe tir de mic copil te poti face dar daca nu iti place si faci asta pentru bani nu face asa ceva ca mai multe de 203 luni nu o sa rezisti

| bogdannr a răspuns (pentru bogdannr):

De 2-3 luni scuze sunt cam obosit.

| Brangspears a răspuns:

Se castiga super bine din cate stiu, am o cunostinta care este sofer de tir in strainatate si castiga 1500-2000 euro pe luna happy