| MaxiValau a întrebat:

tata vrea sa-si ia o masina noua (berlina) care sa fie cam 7-8 mii de euro. el pana acum a avut o solenza, dar nu mai vrea dacie. astept cat mai multe raspunsuri

6 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Fara nici o discutie Volkswagen daca dispune doar de 7-8 mii de euro un Golf 4 sau 5 sau Pasat altceva nu se ia in discutie la banii astia fiindca daca vrea Audi, BMW, Mercedes le gaseste omorate si in plus nu cred ca are alte 4-5 mii de euro ca sa bage in piese anul fiindca sunt masini foarte scump de intretinut, sau ceva de la Opel dar nu recomand eu as alege fara nici un fel de gandire Volkswagen la alegere intre Golf si Pasat ce vrea si ce ii place, daca mai gaseste si ceva 4x4 sistemul dupa Volkswagen este genial nici pe Evo X nu ai stabilitatea pe care o ai cu un Volkswagen 4x4 si siguranta in volan!

| mgtow a răspuns:

Masina noua la pret de 7-8 mii de euro nu o sa gaseasca doar la mana 2ª. Spune-i sa isi cumpere un Audi sau un BMW.

| ionutzsteaua86 a răspuns:

La 7-8 mii de euro nu ar trebui sa se orienteza spre masini ca BMW,Mercedes sau Audi deoarece la banii astia va gasi numai masini ori cu foarte multi km, ori cu probleme tehnice, ori o masina de ceva ani buni asa ca nu se merita.Din cate inteleg el doreste o masina pentru familie (berlina + ca tu esti copilul lui) asa ca mai bine s-ar orienta catre un Opel mai nou (2007-2011),VW (dar nu cred ca va gasi un VOLKSWAGEN Passat sau Jetta cu putini km la 8 mii de euro deoarece vw apartine clasei in care se incadreaza Mercedes, BMW Audi...) sau poate un Renault Megane, Peugeot 407 (2008-2011),Toyota Avensis, etc

Eu personal as alege Opel Astra Sedan deoarece e totusi o masina nemteasca...dar nici Renaultu sau Peugeotu nu sunt de neglijat

SUCCES IN ALEGEREA MASINII! FUNDITA?batting eyelashes

| Octavian007 a răspuns:

Iti recomand audi a4 sau a6 sunt masini foarte bune

| Pilotu a răspuns:

O sa gaseasca greu happy eu recoman un vw pasat sau golf second hand happy isi merita toti banii happy

| alexito93x a răspuns:

Pai un murcielago