| GaNgSty a întrebat:

Hi TPU!
Ce parere aveti despre http://www.bemiromania.aaz.ro/detalii/285985/CROSS-150cc -LONCIN#stayhere? chinezarie, se strica repede, bunicica, de calitate, buna pentru pretul ei? parerea voastra sau daca stiti alt anunt mai bun va rog sa il puneti la raspuns.
Argumentati putin daca e buna sau chinezarie sau orice credeti daca sunteti putin cunoscatori ca sa iau o hotarare findca ravnesc la ea si mor dupa genu asta mai ales dupa cea din acea poza si ca sa stiu daca imi dau interesu sa il conving pe tata sau nu?
Funda Si Folositor >:.

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

In primul rand despre acest model trebuie sa iti spun ca nu este imatriculabil in Romania ca dovada nu are faruri, nu are semnalizari nimic deci poti merge doar in afara drumurilor publice cu ea dar tot iti trebuie permis sa nu intelegi ca mergi de capul tau, mergi dar la risc fiindca mai vin cei de la politie si pe munte in razie cu salvamontul nu o-data mi s-a intamplat si a doua oara da este chinezarie dar este una dintre cele mai fiabile chinezarii existente pe piata din Romania la ora actuala, nu inseamna ca nu vei avea probleme dar nu majore! Este cat de cat rezistenta nu ca o Yamaha sau ceva original dar nici sa iti pice in primul sezon ca o chinezarie, totul este sa ii faci cum trebuie rodajul dar eu zic ca nu merita o chinezarie si ne imatriculabila 700 de euro, acul este alegerea ta!

| MihaiN1 a răspuns:

Nu stiu sigur daca e ceva de viitor, parerea mea e ca nu e scump 700, dar depinde de el.

Cam 60% e China, adica un motor asa mare de teren nu gasesti sub 1000, sau poate asta e o reducere ceva. Motorul nu arata rau, incearca niste probe cu el daca poti si vezi.

Multa bafta!