| GaNgSty a întrebat:

Imi place enorm de mult motoru asta http://www.bemiromania.aaz.ro/detalii/285985/CROSS-150cc -LONCIN#stayhere
Cat de chinezarie si cat de multe probleme o sa am cu el?
O sa se strice imediat sau o sa bag bani in el pe parcurs adica sa nu bag foarte exagerat bani in el...
Atat vreau sa stiu fara alte detalii gen nu-l poti inmatricula sau nu are faruri... doar cat de performant e findca am gasit o oferta la 25 de milioane cu tot cu livrare acasa.
Funda + Vot, Mersi Anticipat!

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca are rodajul facut ca la carte eu zic ca va rezista cam un sezon dupa aia incepi sa bagi bani cam o-data la o luna in motor aproximativ 70-100 de lei pe saptamana ii bagi in al doilea sezzon ca sa o pui la punct si in sezonul 3 o sa scada ceva preturile pe la 30-50 de lei astea toaate exceptand benzina, ulei si asa mai departe bine inteles decat ce mai pica dupa ea! Oricum iarna nu face fata chiar daca esti destul de bun incat sa o ti pe zapada o strici in maxim 3 saptamani fiindca nu are cuplu sa traga si pe vara este ok dar recomand o Honda sau d c nu o Yamaha SH decat ceva nou dar chinezesc!

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Ai mai pus aceiasi intrebare pe topicul deschis fix inaintea astuia nu a mai fost nici unul deschis in categoria Auto & Moto intre timp asa ca o sa dau direct copy de acolo:

In primul rand despre acest model trebuie sa iti spun ca nu este imatriculabil in Romania ca dovada nu are faruri, nu are semnalizari nimic deci poti merge doar in afara drumurilor publice cu ea dar tot iti trebuie permis sa nu intelegi ca mergi de capul tau, mergi dar la risc fiindca mai vin cei de la politie si pe munte in razie cu salvamontul nu o-data mi s-a intamplat si a doua oara da este chinezarie dar este una dintre cele mai fiabile chinezarii existente pe piata din Romania la ora actuala, nu inseamna ca nu vei avea probleme dar nu majore! Este cat de cat rezistenta nu ca o Yamaha sau ceva original dar nici sa iti pice in primul sezon ca o chinezarie, totul este sa ii faci cum trebuie rodajul dar eu zic ca nu merita o chinezarie si ne imatriculabila 700 de euro, acum este alegerea ta!

| sNukki a răspuns:

Nu cred ca merita bani no talking eu la 25-30 de mil gasisem un Yamaha, second-hand, nu mai stiu exact ce model... totusi ceva in genu

| EndOfJoke a răspuns:

Io unu zic ca se merita banii.Dao naibi de inmatriculare.
Am pe cineva la mine in sat care are una la fel decat ca este portocalie si cand o tureaza da o flacare de 10 cm si merge super misto, dar are motor de 107 cmc nu 150.
Daca as avea bani nu cred ca as ezita sa il iau.
Cum a zis si FurtunaDiesel: ''totul este sa ii faci cum trebuie rodajul''
In rest toate cele bune si sper ca ne vei anunta daca o ieiwinking

| GaNgSty explică:

Da furtuna dar, la primul topic am zis mai mult daca se merita si am primit raspunsuri dar vreau sa stiu daca o sa se strice in 2-3 zile sau daca cine stie ce, am inteles chestia cu rodaju dar asa am mai avut un atv chinezarie nou nout si din prima ora cand am mers cu el s-a stricat recunosc, ca l-am forjat... dar nici chiar din prima ora de mers pe el sa se strice dupa cum vad esti cunoscator, zi-mi cu, cuvintele tale nu din alt topic cam cat de mult as ave de reparat la ea? adica se strica dupa 3-4 zile sau se strica o piesa saptamana asta peste o luna mai trebuie schimbat ceva... sau doar daca ii fac rodaju cum trebuie nu am treaba? totusi recunosc ca e cam chinezarie dar sper sa nu fie chiar chinezarie de aia bomba, sa se strice ceva in fiecare saptamana, ia zi?