| hexagonulpentagonal a întrebat:

Https://ibb.co/1sv4Xrr
M-am trezit cu frumusețea asta lângă mine, în timp ce-mi beam cafeaua în benzinărie. Un tip, angajat al benzinăriei, mi-a spus că bătrânul posesor o vinde pentru 23.000€. Merită?

15 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nici o masina clasica nu "merita", daca o evaluezi dpdv tehnologic si al utilizarii zilnice.
Daca esti pasionat, atunci incepe sa merite.
Altii baga peste 10.000 euro in restaurarea unor Dacii 1300, deci...

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu merita. O spun cu juma' de gura fiindca nu stiu in ce stare e motorul sau cum arata pe dedesubt, daca are nevoie de refacut sasiul sau nu, daca pe interior a fost facut vreun kitsch sau e inca in starea originala. Poate avea 25.000 de km la bord sau 450.000.
Uite aici doua exemplare superbe pe eBay la sub 30.000 USD (mai dai vreo 5-8.000 sa o aduci in Europa).
1. https://www.ebay.com/......5045147839
2. https://www.ebay.com/......4929559947

Răspuns utilizator avertizat
| Lukasssz a răspuns:

Depinde.Eu unul chiar as cumpara asa frumusete.

| danbnz a răspuns:

Depinde in ce stare e, ce motor are...
Uita-te aici ca sa-ti faci o idee:
https://www.autoscout24.ro/......t/corvette

Răspuns utilizator avertizat
| Iote a răspuns:

Wow! Nu ma pricep la masini dar e frumoasa.
Unii spun ca... altii ca... Chiar daca trebuie reparat ceva, merita. Cum spune Rezervorul, valoarea ei creste, nu scade ca acelora de azi.
Totusi, sa o vada un mecanic auto inainte de a semna actele.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Waw, mereu mi-au plăcut mașinile clasice. Mie mi-ar plăcea o mașină Shelby Cobra. Cred ca as sta o noapte lângă ea doar sa ii ascult motorul. Uite spre ex

https://youtu.be/2RaWDSgHn4A

Răspuns utilizator avertizat
| Bariel a răspuns:

Unde se afla mai exact happy?

| InRezevor a răspuns:

Dap, merita cap coada.
Este o mașină de epocă, valoarea creste pe an ce trece

Răspuns utilizator avertizat
| danbnz a răspuns (pentru hexagonulpentagonal):

Https://en.wikipedia.org/wiki/Chevrolet_Corvette_(C3)
Daca are monstrul ala de 7, 4 litri merita banii numai pentru sunet.

Răspuns utilizator avertizat