| RazvRazvan5456 a întrebat:

Imi bâzâie boxele auto. Am radioCd-ul original WV Beta de boxe nu știu, am mașina de putina vreme. Am încercat si alt cd si cu acela nu bâzâie. O fi Cd-ul de vina? Sau doar mi se pare mie

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Cd-playerul e de vina.
Cele originale(in special la masini vechi) sunt trecute de timp, sunt depasite si nu prea ne mai satisfac nevoile din ziua de astazi.
In multe cazuri poti obtine un sunet mult mai bun, mai puternic doar inlocuind playerul, ramanand cu boxele originale.

Uite, eu de exemplu, am pe masina navigatie de fabrica, cu slot sd, si sunt complet dezamagit de sunet, bine, de clar, e clar, dar pe partea de bass, pierd enorm de mult din cauza playerului.
Am avut multe masini cu aceeasi sonorizare(boxe), mereu playerul facea diferenta, aici ma refer la cele aftermarket desigur.

| Catalina990099 a răspuns:

Cel mai sigur e de la cd daca ai zis ca la altul nu bazaie.
Sa o "plimbi " sănătoslaughing si fara accidente.