| Deaconu_Mihai_1990 a întrebat:

Stie cineva cum pot face un amplificator dint-un radiocd masina?
nu are mufa (aux) am transformator 12 v boxe 40w si functioneaza doar radio mecanismul pentru cd numai functioneaza

2 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Trebuie sa dai semnal audio direct pe pinii integratului... daca era cu caseta, era foarte simplu, asa trebuie sa cauti datasheet-ul integratului si sa vezi pe ce pini trebuie sa i dai semnal.

| Deaconu_Mihai_1990 explică (pentru ombladon):

Am reusit sa dau semnal direct pe un final (cred) semnalul e clar amplificat dar nu cred ca e maxim si nici nu pot folosi nici o comanda gen volum, bass ....plus ca se incinge foarte rau happy
sa incerc in alta parte?