| bleakk a întrebat:

Imi plac mult BMW-urile acestea din 2004, modelul 320.
http://olx.ro/oferta/bmw-320d-facelift-6-1-trepte-ID4FJP 0.html#0af223e331
Pretul este accesibil intre 3500-4000 euro. Credeti ca merita ca prima masina?

2 răspunsuri:
| Celcareajuta a răspuns:

Subscriu la colegul de mai sus. Recomand ca prima masina una cu tractiune fata si una la care eventualele reparatii nu or sa te bage in faliment. Din considerente economice(a se citi consum) eu am ales pana acum motoare diesel.

| Delocimportant a răspuns:

Ce Euro de poluare are? Are motorul mare, si cred ca te costa taxa de mediu cam multisor. Nu iti recomand ca prima masina un BMW, si, sunt sigur ca, si alti utilizatori ti-ar spune la fel. De ce? Fiindca nu cred ca o vei folosi la puterea ei maxima, plus ca iti trebuie un salariu "frumos" ca sa intreti asa masina. De cumparat, ne putem cumpara toti BMW, dar e greu cu intretinutul, asta fara sa mai adaug cat consuma un BMW, ca si combustibil. Iti recomand un WV, un Ford, o Skoda sau un Audi- ca si prima masina, ceva cu motor de maxim 1, 6. Masina asta e super, cea din link-ul postat de tine, dar e ca o femeie pretentioasa- te stoarce de bani.