| anonim_4396 a întrebat:

Salut, as vrea sa iau masina asta https://www.olx.ro/oferta/bmw-318i-2004-euro-4-e46-facel ift-IDaY79F.html
Ce credeti isi merita bani, adica la bani astia facelift si 2004, km nu cred ca sunt reali..nu ar fi asta problema.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Masina premium veche de 14 ani cu peste 300. 00km. De ce ar merita?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La pretul pietei, nu prea merita.
Gasesti 320d in stare buna, la pretul ala. Chiar inmatriculat, nu stai sa o plimbi cu platforma la RAR, si nu astepti cu lunile sa prinzi programare.
BMW e46 e o masina ok, dar din cauza aderentei pauza si a motoarelor cam slabe (in special la diesel), ti se cam ia de ele.

| FakeJoker a răspuns:

Ca model masinile astea arata bine, mai ales pentru anii aceia, si vorbesc de modele de serie nu de M, ca motorizari au urcusuri si coborasuri. Dar aceasta masina nu merita banii astia, gasesti una inmatriculata in banii astia, si poate cu km realii. Ca sa iti dai seama cum sta treaba, o masina de prin 2007-2010 are acum 200.000 la bord, aprox, in functie de cum a fost folosita, deci una cu 5 ani mai veche are acelasi numar de km? Nicio sansa, mai ales ca e o masina de oameni care vor sa faca naveta sau se plimbe, nu una de garaj, care o scoti doar duminica cum ar fi nu stiu. un Nissat gtr, un ferrari, ai inteles ideea.