| SaveTheNature a întrebat:

Imi poate calcula cineva taxa auto pentru un Volkswagen Caddy 2001, cu motor de 1.9 diesel.
Cred ca e euro 3 mai mult ca sigur, si cred ca intra in categoria autoutilitare. Multumesc frumos! Dau si fundahappy

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O poti calcula singur, introducand toate datele cerute (sunt mai multe decat cele date de tine) in calculatorul de aici: http://static.anaf.ro/static/10/Anaf/calculator_taxe/taxa_poluare_2012.html

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca e euro 3 e de jale costa si peste 10000 ron

| SaveTheNature explică (pentru besleaganicolaecosmin):

E autoutilitara Volkswagen Caddy. Mie imi iese 199 euro inmatricularea. Cred ca ai ratat sa specifici ca e autoutilitara nu autoturism.
Daca o pui in gama autoturisme depseste 10.000 ron intr-adevar, Dar in categoria autoutilitara nu depaseste 199 euro. SAC SAC >

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru SaveTheNature):

Depinde de vechime, bafta!

| SaveTheNature explică (pentru besleaganicolaecosmin):

E 199 euro.Atathappy

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru SaveTheNature):

E mai scump la impozit si la asigurare si la rovinieta

| SaveTheNature explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Da? cat?

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru SaveTheNature):

Impozit > 200, asigurare 1000, rovinieta >200, cel putin trebuia sa te interesezi de costuri, eu am logan 1.5 berlina 2006 euro 3 si taxa era 9100 ron anul trecut, bine ca s-a amanat si am reusit s-o inscriu ca am avut-o in leasing