| SaveTheNature a întrebat:

Totusi caut pe cineva care se pricepe la calcularea taxei auto.Imi poate calcula cineva taxa auto pentru un Volkswagen Caddy 2001, cu motor de 1.9 diesel.

Cred ca e euro 3 mai mult ca sigur, si cred ca intra in categoria autoutilitare. Multumesc frumos! Dau si funda

6 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Daca datele sunt corecte, BassHunter13 a dat raspunsul bun.

Vezi aici calculatorul, cu CIV-ul in fata este usor sa calculezi exact:
http://static.anaf.ro/static/10/Anaf/calculator_taxe/taxa_poluare_2012.html

nota: norma de poluare este ultimul caracter al numarului de omologare.

| BassHunter13 a răspuns:

Daca este autoutilitara:
150euro va fi taxa.

| SaveTheNature explică:

Emisia de co2 e 154.