| djhateme a întrebat:

Imi poate spune si mie cum pot monta o bricheta la o masina?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

O scoti pe cea veche si pui firul care il avea cea veche la cea noua or este cu papucel si surub, or este cu mufa de obicei cu papucel asu mai sunt unele cu un surub in capatul firului si intra direct in bricheta care are filet interior dar asta este la Audi si unele modele de Volkswagen. Daca nu a avut nici o-data bricheta mai bine du-te la un electrician auto fiindca trebuie tras un fir si pus un condensator cu siguranta ca sa iti faca 3.5V si cu amperajul care este sincer nu stiu cat trebuie sa fie amperajul dar oricum este o chestie mai de finete nu te sfatuiesc sa te apuci tu daca nu ai avut inainte bricheta ca sa ai deja firul tras!

1 răspuns:
| vveninosu a răspuns:

Da. mergi la magazin, cumperi un scoci si o bricheta. iei o bucata de scoci si iti lipesti bricheta de bord. functioneaza si cu super glue in loc de scoci.