| mihail123 a întrebat:

Se poate monta trapa pe e36, masina nu este dotata cu aceasta optiune!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai 2 varinate, tai masina in doua si inlocuiesti partea de sus (asta e ca si cum masina ta ar avea dauna totala si o refaci pe bucatele). Si probabil te ajunge la pret cat jumatate de masina.

Sau pur si implu dai o gaura in plafon, pui o trapa si pe urma strangi la fiecare ploaie apa. Asta in caz ca intra tot mecanismul pe modelul care nu a fost prevazut cu trapa

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In cel mai rau caz se schimba toata cupola, sau partea care contine tot mecanismul trapei. Deci se poate, intrebarea e daca merita.
Oricum intra si tinichigerie in lucrarea asta, deci asta ar fi cea mai 'valabila' metoda, inlocuirea cupolei cu una cu trapa.
Insa pretul ar fi unul cu 3 de zero, nu prea cred ca renteaza.
Mai existau acele trape universale-panarame care se montau pe Dacii, si dupa aia le umpleai de silicon pe langa, si tot iti ploua in cap...

| mihail123 explică:

Deci nu se merita sad