| Benzema01 a întrebat:

Am și eu o problema cu motorul mașini sistemul de răcire nu funcționează cum trebui la viteza de peste 80 km/H începe si creste apa in bord (un Ford focus 1 de 1.6)am schimbat termostatul,pompa de apa, radiatorul nu aduce nimic pe furtunul de retur din motor ce sa fie?

4 răspunsuri:
| Anonimaaaxgar a răspuns:

Ce temperatura îți arată în bord că are apa din instalație la viteza de peste 80 km/h?

| Benzema01 explică (pentru Anonimaaaxgar):

Dacă merg 5 -10 min așa deja îmi arată ca fierbe apoi dacă nu o mai accelerez sau o scot din viteza in 15 20 de secunde își revine la paramertri normali

| Yiing a răspuns:

Garnitura de chiuloasa?

| Benzema01 explică (pentru Yiing):

Dacă ar fi asta ar trebui sa facă presiune in vas ceea ce nu face absolut deloc