| CiprianGorun a întrebat:

In acest weekend am fost implicat intr-un accident rutier, iar in urma acestuia m-am ales cu partea din fata distrusa. Trebuie sa-mi schimb bara, farurile, radiator, capota, etc. De unde imi recomandati sa le iau, aftermarket, din parcurile de dezmambrari? Va anunt ca bugetul este limitat in acest sens.

Am gasit ceva oferte pe http://www.pieseauto.ro/, ar mai fi si olx.ro.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bara si capota ar fi bine sa le iei din dezmembrari. Bara ca sa fie mai serioasa (alea aftermarket se sparg si daca lovesti o gaina), iar capota e mult mai ieftina la mana a 2-a.
Farurile si radiatorul e mai bine sa le iei noi, indiferent cat de chinezesti sunt.