| papimig a întrebat:

In cat timp ajunge o amenda de circulatie prin posta?

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Cam cu viteza cu care se mişcă poşta în general, 2-3 zile, poate mai mult.

| papimig explică (pentru DakotaRoyse):

Am luat-o marti, a ajuns saptamana urmatoare joi.

| DakotaRoyse a răspuns (pentru papimig):

laughing tipic ţării noastre

5 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde de la oras la oras. De obicei 15-20 de zile, dar daca au ei multe amenzi se intampla sa ajunga si dupa 2 luni. Mie mi-a ajuns o amenda luata in Pitesti dupa 52 de zile!

| IMC90 a răspuns:

Depinde daca masina este inmatriculata pe societate comerciala sau pe persoana fizica. Daca e pe perosana fizica, ajunge cam intr-o luna. Daca e pe persoana juridica, poate sa nu ajunga niciodata, sau in orice caz poti s-o dai la cos rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand ti-e lumea mai draga. Nu au un anumit termen!