| disperatadupasex a întrebat:

In ce tari in afara de Anglia sunt masini cu volanul pe dreapta?

Răspuns Câştigător
| Pure.Sunshine a răspuns:

Anguilla
Antigua & Barbuda
Australia
Bahamas
Bangladesh
Barbados
Belize
Bermuda
Bhutan
Botswana
British Virgin Islands
Brunei
Insulele Cayman
Channel Islands
Cyprus
Dominica
Eire-Ireland
Marea Britanie
Insulele Falkland
Fiji
Grenada
Guyana
Hong Kong
India
Indonesia
Isle of Man
Jamaica
Japan
Kenya
Lesotho
Macau
Malawi
Malaysia
Malta
Mauritius
Montserrat
Mozambique
Namibia
Nepal
Noua Zeelanda
Irlanda de Nord
Pakistan
Papua Noua Guinee
Seychelles
Scotland
Singapore
Solomon Islands
Africa de Sud
Sri Lanka
St Kitts & Nevis
St. Helena
St. Lucia
Surinam
Swaziland
Tanzania
Thailanda
Tonga
Trinidad - Tobago
Uganda
US Virgin Islands
Zambia
Zimbabwe
St. Vincent si
Grenadines

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Sunt catevaa dar nu toate care le-a spus Pure.Sunshine nici jumatete din ele. brunei nu, barbados, Cypru in nici un caz, Hong King nu, India nu, Fiji nu, Japonia, Noua Zeelanda etc. in toate se merge normal!

| a1doru a răspuns:

Raspunsurile clare si scurte sunt cele mai elocvente.decat sa dati copy paste dupe wikipedia,care e plina de erori,mai bine stati in banca voastra.un raspuns corect, parerea mea, ar fi fost; in toate tarile in care se circula pe partea stanga.omul ar fi avut mai mult de castigat, pentru ca ar fi depus si el un efort ca sa afle care sunt aceste tari.

| angel74dm a răspuns:

În 72 mai exact... Vezi statistica mai jos
Afghanistan Partea dreaptă Albania Partea dreaptă Algeria Partea dreaptă American Samoa Partea dreaptă Andorra Partea dreaptă Angola Partea dreaptă Anguilla Partea stângă Antigua and Barbuda Partea stângă Argentina Partea dreaptă Armenia Partea dreaptă Aruba Partea dreaptă Australia Partea stângă Austria Partea dreaptă Azerbaijan Partea dreaptă Bahamas, The Partea stângă Bahrain Partea dreaptă Bangladesh Partea stângă Barbados Partea stângă Belarus Partea dreaptă Belgium Partea dreaptă Belize Partea dreaptă Benin Partea dreaptă Bermuda Partea stângă Bhutan Partea stângă Bolivia Partea dreaptă Bosnia and Herzegovina Partea dreaptă Botswana Partea stângă Brazil Partea dreaptă Brunei Partea stângă Bulgaria Partea dreaptă Burkina Faso Partea dreaptă Burundi Partea dreaptă Cambodia Partea dreaptă Cameroon Partea dreaptă Canada Partea dreaptă Cape Verde Partea dreaptă Cayman Islands Partea stângă Central African Republic Partea dreaptă Chad Partea dreaptă Chile Partea dreaptă China Partea dreaptă Christmas Island Partea stângă Cocos (Keeling) Islands Partea stângă Colombia Partea dreaptă Comoros Partea dreaptă Congo, Democratic Republic of the Partea dreaptă Cook Islands Partea stângă Costa Rica Partea dreaptă Cote d'Ivoire Partea dreaptă Croatia Partea dreaptă Cuba Partea dreaptă Cyprus Partea stângă Czech Republic Partea dreaptă Denmark Partea dreaptă Djibouti Partea dreaptă Dominica Partea stângă Dominican Republic Partea dreaptă East Timor Partea stângă Ecuador Partea dreaptă Egypt Partea dreaptă El Salvador Partea dreaptă Equatorial Guinea Partea dreaptă Eritrea Partea dreaptă Estonia Partea dreaptă Ethiopia Partea dreaptă Falkland Islands (Islas Malvinas) Partea stângă Fiji Partea stângă Finland Partea dreaptă France Partea dreaptă French Guiana Partea dreaptă French Polynesia Partea dreaptă Gabon Partea dreaptă Gaza Strip Partea dreaptă Georgia Partea dreaptă Germany Partea dreaptă Ghana Partea dreaptă Gibraltar Partea dreaptă Greece Partea dreaptă Greenland Partea dreaptă Grenada Partea stângă Guam Partea dreaptă Guatemala Partea dreaptă Guernsey Partea stângă Guinea Partea dreaptă Guinea-Bissau Partea dreaptă Guyana Partea stângă Haiti Partea dreaptă Honduras Partea dreaptă Hong Kong Partea stângă Hungary Partea dreaptă Iceland Partea dreaptă India Partea stângă Indonesia Partea stângă Iran Partea dreaptă Iraq Partea dreaptă Ireland Partea stângă Israel Partea dreaptă Italy Partea dreaptă Jamaica Partea stângă Japan Partea stângă Jersey Partea stângă Jordan Partea dreaptă Kazakhstan Partea dreaptă Kenya Partea stângă Kiribati Partea stângă Kuwait Partea dreaptă Kyrgyzstan Partea dreaptă Laos Partea dreaptă Latvia Partea dreaptă Lebanon Partea dreaptă Lesotho Partea stângă Liberia Partea dreaptă Libya Partea dreaptă Liechtenstein Partea dreaptă Lithuania Partea dreaptă Luxembourg Partea dreaptă Macau Partea stângă Macedonia, The Former Yugoslav Republic of Partea dreaptă Madagascar Partea dreaptă Malawi Partea stângă Malaysia Partea stângă Maldives Partea stângă Mali Partea dreaptă Malta Partea stângă Man, Isle of Partea stângă Marshall Islands Partea dreaptă Mauritania Partea dreaptă Mauritius Partea stângă Mexico Partea dreaptă Moldova Partea dreaptă Monaco Partea dreaptă Mongolia Partea dreaptă Montserrat Partea stângă Morocco Partea dreaptă Mozambique Partea stângă Namibia Partea stângă Nauru Partea stângă Nepal Partea stângă Netherlands Partea dreaptă New Caledonia Partea dreaptă New Zealand Partea stângă Nicaragua Partea dreaptă Niger Partea dreaptă Nigeria Partea dreaptă Niue Partea stângă Norfolk Island Partea stângă Northern Mariana Islands Partea dreaptă Norway Partea dreaptă Oman Partea dreaptă Pakistan Partea stângă Palau Partea dreaptă Panama Partea dreaptă Papua New Guinea Partea stângă Paraguay Partea dreaptă Peru Partea dreaptă Philippines Partea dreaptă Pitcairn Islands Partea stângă Poland Partea dreaptă Portugal Partea dreaptă Puerto Rico Partea dreaptă Qatar Partea dreaptă Reunion Partea dreaptă Romania Partea dreaptă Russia Partea dreaptă Rwanda Partea dreaptă Saint Helena Partea stângă Saint Kitts and Nevis Partea stângă Saint Lucia Partea stângă Saint Vincent and the Grenadines Partea stângă Samoa Partea dreaptă San Marino Partea dreaptă Sao Tome and Principe Partea dreaptă Saudi Arabia Partea dreaptă Senegal Partea dreaptă Serbia and Montenegro Partea dreaptă Seychelles Partea stângă Sierra Leone Partea dreaptă Singapore Partea stângă Slovakia Partea dreaptă Slovenia Partea dreaptă Solomon Islands Partea stângă South Africa Partea stângă Spain Partea dreaptă Sri Lanka Partea stângă Sudan Partea dreaptă Suriname Partea stângă Swaziland Partea stângă Sweden Partea dreaptă Switzerland Partea dreaptă Syria Partea dreaptă Taiwan Partea dreaptă Tajikistan Partea dreaptă Tanzania Partea stângă Thailand Partea stângă Togo Partea dreaptă Tokelau Partea stângă Tonga Partea stângă Trinidad and Tobago Partea stângă Tunisia Partea dreaptă Turkey Partea dreaptă Turkmenistan Partea dreaptă Turks and Caicos Islands Partea stângă Tuvalu Partea stângă Uganda Partea stângă Ukraine Partea dreaptă United Arab Emirates Partea dreaptă United Kingdom Partea stângă United States Partea dreaptă Uruguay Partea dreaptă Uzbekistan Partea dreaptă Vanuatu Partea dreaptă Venezuela Partea dreaptă Vietnam Partea dreaptă Virgin Islands Partea stângă West Bank Partea dreaptă Western Sahara Partea dreaptă Yemen Partea dreaptă Zambia Partea stângă Zimbabwe Partea stângă
Cu stimă, Angel.

| PolistuX a răspuns:

Omg cica am vazut intrebarea si am zis sa iti zic trei tari pe care le sitiam si eu da cand am vazut cate rasp is aici nici nu-ti mai zic ca iti zic degeabarolling on the floor