| crst90 a întrebat:

Intrebare pentru. sibieni happy.e adevarat ca in sibiu la examenul practic pentru. permis ...traseul e prestabilit dinainte si ca examinatorii nu au voie sa se abata de la el? unde l-as putea vedea? daca intr-adevar e asa si traseul se stie din timp.l-as putea face cu insturctorul de mai multe ori. daca totul e adevarat imi sta in cap sa vin sa dau traseul la sibiu

1 răspuns:
| Minks a răspuns:

Nu e prestabilit nicaieri, examinatorul are voie sa te duca oriunde vrea, exceptand autostrazi si alte drumuri unde e interzis accesul persoanelor ce invata sa conduca un autovehicul, cum scrie si in codul rutier.