| AlexandruAnst a întrebat:

La ce varsta ar trebui o persoana sa posede un carnet de conducere auto dupa opinia voastra?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa il aiba doar cei care au educatia parinteasca si sa faca un test psihologic avansat in care se vede daca e agresiv sau nu la volan. Daca e nu are voie sa dea de permis.

| puya07 a răspuns:

Cand il merita!

| michael5813 a răspuns:

Dupa ce are cel putin un copil! cu siguranta va fi mai responsabil la volan.

| wintermee11 a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu varsta ar fi o problema..la 18 ani e destul de ok, insa am vazut in trafic inconstienti de 30, 40, 50 de ani si sunt convins ca si tu.Lipseste cu desavarsire respectul si educatia in trafic fata de orice participant la trafic, ori asta trebuie sa se schimbe cumva.Numai bine.

| Hmmmm a răspuns:

Altii la 16, altii nici la 40. Aici luam in calcul capacitatiile conducatorului, nu varsta, ca nu varsta te tine in siguranta pe drumurile publice.

| mat31new a răspuns:

18 ani

| Geo17 a răspuns:

Io si in aceasta secunda la-s vrea da mai trebuie un an sa astept!

| Hyora a răspuns:

20 ani sau 18 anibatting eyelashes

| Funions a răspuns:

Dupa 21 de ani, atunci incepi sa dai piept cu viata si realitatea ea si incepi sa te maturizezi.Acum insa depinde si de persoane, cred ca ar trebui sa se dea examene psihologice si psihiatice serioase pentru a se acorda un permis de conducerehappy

| wizopo2 a răspuns:

Cand ai pregatirea phihologica potrivita, nu varsta...

| Niicoletta a răspuns:

Depinde de dorinta de a conduce si evolutia creerului! Pentru ca daca vrei carnet si nu lucreaza creierul degeaba o mai faci happy.