| Dany061030691 a întrebat:

La citi ani poti saci faci permis de conducere pentru motociclete?

4 răspunsuri:
| MotanAndrei a răspuns:

,,solicitantul trebuie să aibă 16 ani împliniţi pentru categoriile AM, A1 şi B1; 18 ani împliniţi pentru categoriile A2, B, BE, C1, C1E şi Tr; 20 ani împliniţi şi o experienţă de cel puţin 2 ani de conducere a motocicletelor din categoria de permis A2, sau cel puţin 24 de ani, pentru motocicletele din categoria A; 21 de ani pentru categoriile C, CE, D1 şi D1E, precum şi pentru triciclurile cu motor cu puterea de peste 15kW; 24 de ani pentru categoriile D, DE, Tb şi Tv'' Sursa: http://www.tion.ro/......ni/1185020 [Funda?]

| Skilline2012 a răspuns:

Motocross poti conduce si la 4 ani dar nu pe drum public.

| DeeaV a răspuns:

| yrynukaina a răspuns:

La 16 ani. Bafta