| costy20 a întrebat:

La un atv de 125 cm2 ca sa circuli cu el pe drumuri comunale trebuie sa ai permis sau sa fie inscris?

Răspuns Câştigător
| popavlm a răspuns:

Tot ce trece de 50cm3 trebuie inmatriculat si ca sa-l conduci ai nevoie de cat A

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie ambele: sa fie inmatriculat si sa ai permis de subcategoria B1. Numai bine!

| KeporLove a răspuns:

Pentru a conduce un atv / scuter / motocicleta care este intre 50 - 125 Cm2 ai nevoie de A1 daca nu vrei sa raspunzi penal sau contraventional.
A1 se poate face de la varsta de 16 ani

| ElGreco88 a răspuns:

Nu conteaza pe unde circuli, daca depaseste 50 cmc2 trebuie permis! bft