Întrebare recomandată | Yoniix a întrebat:

Pe ce drumuri trebuie sa ai rovinieta? Nationale, judetene, comunale sau pe toate drumurile din tara?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa ai rovinieta pe toate drumurile de interes national si acestea sunt toate drumurile cu exceptia celor de interes judetean, local si cele situate in intravilanul localitatilor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De la categoria de drumuri nationale in sus

| Mayhem666 a răspuns:

Eu stiam ca pe cele Nationale, National Europene si pe autostrazi.

| PavelImobiliare a răspuns:

Pe toate drumurile, mai putin in judetul de care apartii. Nu are treaba cu drumurile, ci cu judetul in care intri.

| suntserios a răspuns (pentru PavelImobiliare):

Abtine-te daca nu esti pe subiect ca vorbesti numai prostii.
pune mana si vezi prima data ce inseamna rovigneta aia.

Nu de alta, dar te mai iau unii in serios pe aici

| PavelImobiliare a răspuns (pentru PavelImobiliare):

Am uitat sa specific ca daca in judetul unde locuiesti, ai drum National/European, trebuie sa ai rovigneta. Eu mi-am luat amenda. Desi eram din localitate, circulam pe drum national (drum principal de legatura intre orase).

| PavelImobiliare a răspuns (pentru suntserios):

Iti multumesc pentru sugestie. Ai perfecta dreptate - pentru ca mi-am furat-o in localitate pentru ca eram de drum National si imi expirase rovigneta. Insa puteai sa formulezi altfel raspunsul, nu cu atata rautate.
Pace!

| adrianastanciu190 a răspuns:

Din pacate, iti trebuie cam pe toate drumurile, din Romania, mai puitin pentru orasul in care esti domiciliat.