| nerito a întrebat:

am si eu o nelamurire.Am cumparat un atv acum cativa ani si nu necesita permis (L aprox 1, 5m l aprox 1m h aprox 1m, motor de 125 cc, tractiune lant, 15 cp ), dar am inteles acum ca s-a aprobat o lege cum ca nu mai ai voie sa circuli pe drumuri publice cu el doar pe drumuri comunale sau forestiere si iti trebuie permis. Este adevarat trebuie permis pentru el acuma?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, din 19 ianuarie a.c. trebuie sa ai permis pentru orice autovehicul. Pentru acest ATV ai nevoie de permis de categoria B1.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru orice vehicul cu motor ai nevoie de permis, in cazul atv ului daca nu ma insel iti trebuie chiar B

| CaNdrEaMIhaiTzA a răspuns:

Daca il ai si in acte de 125 cc iti trebuie permis...