| Valentin224 a întrebat:

La un seat ca acesta cu tractiune fata ii se poate face 4x4 asta e masina https://www.mobile.de/......88235.html

Răspuns Câştigător
| TrăieşteClipa a răspuns:

.Cutia de viteze este diferita,ai nevoie de alta punte spate, evacuarea este putin diferita, iti trebuie cutie de transfer, cardan, haldex, computer pentru haldex.
Si la noi mecanicii sunt asa cum sunt.

| Valentin224 explică (pentru TrăieşteClipa):

Cât m-ar costa totul si oricum lucrarea va fi făcută in Germania?

| TrăieşteClipa a răspuns (pentru Valentin224):

Exista Cupra 4x4.
4x4 este mai greu cu 180kg, consuma mai mult, pierzi 0, 3 sec la demaraj, si trage doar fata.
Spatele intervine doar daca computerul simte ca fata patineaza.
Unii modifica computerul de la haldex cu 350 Euro ca sa traga permanent un 30%
Nu este atat de important 4x4.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil te ar ajunte cat jumatate din masina... asta daca exista modelul ala de Leon si in versiune 4x4 si se gasesc piesele de care ai nevoie.

Mi se pare cea mai inutila si costisitoare modificare care o poti face un hatchback

| Valentin224 explică:

Cât m-ar costa totul oricum nu o fac in Romania ca ăstia mai mult o fac praf lucrarea va fi făcută in Germania