| Timotei_Raican_1980 a întrebat:

Am si eu o intrebare. Ce motor este mai bun pentru un Bmw seria 1? (cel diesel sau cel pe benzina) Mi-as dori un motor care sa emita putere multa! MULTUMESC ANTICIPAT!

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Toate motoarele sint bune, ca de nu erau nu le mai foloseau pe acele masini.Si motoarele nu emit putere, poate ca emit radiatie calorica asta cu siguranta.La putere mare ai si consum mai mare, dec consumul creste odata cu puterea ce doresti sa o obtii.Cauta pe net fiecare motor si vezi citi CP au fiecare si stii ce sa cumperi.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce intelegi tu prin putere.

Motorul ala de 2.0 diesel de pe seria 1 e destul de puternic pentru caroseria aia.

| Grin a răspuns:

Dacă dorești viteză sigur cel pe benzină.