| Jackq1234 a întrebat:

Ce ati alege dintre aceste 2 masini volkswagen passat 2007-2009 sau audi a6 c6 2006-2008 ambele motor 2000cm si cutie automat sau manuală?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nici una, prea vechi pentru a fi reutilizate ca la carte

| Simpatic a răspuns (pentru mgtow):

Ai dreptate dar prin afara intalnesti gunoaie si la 4 ani care aici vin cu 150k km, dati inapoi de la 400k km.
Ca deah pe roman il interseaza nu motorul sa fie ok ci sa arate caruta bine, polisata aranjata spalata zici ca-i nou, dar bine meltene nu e!
Nu vreau sa par hater dar VW a ajuns cea mai de rahat marca, un fel de cum era opelul inainte considerat la nemti masina saracului, de asta vad VW la 4 ani aruncate de nemti si aduce aici in tara, luate cu preturi derizorii de 6000-7000, epave, cu sute de mii de km cum ziceam.
Nu ai sa inveti neam meltenii sa cumpere ceva nou pentru ca au aflat ei ca dieselul e baza (pe bune acum in 2020 cand sunt aparute de ani buni electricele?!) si mai ales ca astea nemtesti is "FRUNCEA", asta este si motivul pentru care numai stii pretul corect al unei masini in ziua de azi, daca nu se puteau maslui km era ceva ca se vedea din prima una de 4 ani cu 400k km ce valoare are si una de 4 ani cu 150k km reali ce valoare are, dar asa, am ajuns sa comparam prin targuri epavele cu masinile cat de cat ok, si prin targuri poate insemna orice parc auto fie el detinut de samsari sau de dealeri autorizati.
Greu ii va iesi romanului din cap dieselul si mai ales marci precum vw, audi, bmw. De aceea si daca ai bani de una noua parca nu merita ca rad ceilalti cu vechituri de tine ca zic ca e la fel ca a lor second-hand.
Fratilor mai exista 100 de marci auto care sunt de luat in calcul.

| mgtow a răspuns (pentru Simpatic):

O sa vada ei cu ce ma aleg eu cand vin acasa, buget 30 - 37.000€ pentru una noua sper sa fie full electric si autonomie de 700km cel putin, urca rangul de autonomie pana atunci cand revin in RO - 2022 honda anunta productia masiniilor hibride si electrice, altii se vor copia dupa ei si asa treptat electrica va fi pe prim plan. Mi-e cam teama imi place type R si brz dar cand aud de curent deja imi fac griji ca alea raman in urma, atunci va urma ceva pe curent tot in banii aia nu? Desigur fara discutii, nissan a facut o masina pe curent care se incarca in mers, daca as prinde una asa fac chef cu tine o saptamana intreaga si cateva femei sa ne facem de cap cu ele. PS ce inseamna meltean?

| mgtow a răspuns (pentru Simpatic):

Romanii nu se baga in rate la masini scumpe, aia plecati afara putini fac ca mine sa stranga bani de o masina noua in conditii si restul aleg ceva de proasta calitate crezand ca e bun. M-am invatat si eu minte cu masina sh din uk, am reparat ceva la ea 2000€ am investit in ECU + cateva furtunase direct la audi Spania doar am importato acolo si aveam probleme uneori la pornire fiind eroare din fabrica dar merge oricum asa ca prefer ceva nou sa nu se repete experienta, macar cand se strica ceva la aia noua va fi din vina mea sau poate va rezista mult si bine pentru ca stiu cum imi tratez masina. Europenii in afara de renault si peugeot nu cred ca fac masini bune pentru ca au multe probleme. Am mai multa incredere in honda si subaru pentru ca la aia nu s-au auzit sa aiba defecte cum pateste bmw mercedes audi si vw. Referitor la chestia cu aia care rad de unu cu masina noua poate sa fie invidie ca ei nu isi permit sau nu au vrut sa ajunga asa, in sufletul lor si ei doresc masina scumpa dar na tigara bautura da totul peste cap.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai compari mașini di clase diferite. Normal ca A6 automat dacă e mințile ei masina

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vechituri primaria pune taxe in plus pe rable, cauta si tu masină nouă nu tot ce aruncă Germania la gunoi le aduce ti voi in Romania, umplem țara de gunoaie.

| Pantagruel a răspuns:

Singurul Passat adevarat B5/B5.5. Gata renuntati la restul laughing

| Andreiutu360 a răspuns:

A6