| matyyyy a întrebat:

Ma gandesc sa cumpar un audi tt an 2002, 1.8T 180 cai(poate chiar si cabrio) si ma intereseaza o parere despre masina..probleme/minusurile pe care le are poate fata de alte masini asemanatoare..si daca merita cumparata.Mentionez ca e posibil sa o iau din Germania la un pret pana in 5000 euro.Consumul daca nu ma insel urban am auzit ca e undeva pe la 12-15. Daca poate cineva sa imi zica cat de buna/fiabila/rezistenta e masina. daca merita sau nu.Multumesc anticipat! vreau cat mai mule pareri.

2 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Am un motor asemanator CDAA cod motor si are 160 de cai.
I-am pus Gpl si fac cam 300km cu 1 mil.
Motorul este fenomenal, nu se aude deloc si trage de rupe pamantul.

| razerneehelp a răspuns:

Salut! eu am un audi tt din 2000 si merge mult mai bine de cat un porshe carrer(ma refer la masina mea) si odata ce este mai noua este si mai buna si este si este foarte ieftina pentru un tt (ma refer la masina pe care vrei sa o cumperi ). este o achizitie foarte buna. daca te-am ajutat ai putea sa ma ajuti cu un raspuns la intrebarile mele