| ZapPy a întrebat:

Ma gandesc sa imi cumpar un Vw Golf 4 si as vrea sa stiu care e cea mai buna motorizare pentru el. Bugetu meu ii pana in 4000 aproximativ, deci una din 2001, 2002 pot cumpara. Astept raspunsurile voastre.

11 răspunsuri:
| frvtel a răspuns:

Iti recomand un diesel cu motor sub 2000, consum cam pe la 6 l. si sa nu uitam ca motorina este mai ieftina.

| vigome a răspuns:

Daca ai ceva mai putini ani, cauta tu si daca gasesti cumpara-ti unul de 1, 9 tdi, 150 Cp. Iti spun eu ca e cel mai bun, mai ales daca esti mai tinar. Nu ca iti trebuie atita potenta dar sta in fata la multe masini, chiar actuale si nu se simte diferenta intre el si unul pe benzina, ca suflu ma refer. Si ca si consum e extraordinar. Eu am o masina cu acest motor, e drept nu golf ci un neam de-al lor si sunt super incintat. Si sa stii ca am mai avut inca alte 5 masini asa ca, cred ca stiu ce spun.

| vigome a răspuns:

Daca cauti, gasesti. Nu te grabi, mai bine mai asteapta si oricum asteptind preturile nu se duc in sus. Uite eu nu locuiesc in Romania si nu stiu preturile de acolo decit daca ma uit pe net dar aici unde locuiesc sigur pot cumpara asa ceva in banii astia, din anii 2001, pina in 2003 cu putin noroc.

Răspuns utilizator avertizat
| Sofer a răspuns:

Daca vrei Golf 4 ferestete de motoarele pe benzina cauta un 1.9 TDI 90 cp alh/110 cp ahf motoare foarte bune si rezistente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vind golf4 suceava

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un vw golf 4 1. 4i din 2001. masina are ceva dotari : geamuri si oglinzi electrice, incalzire in scaune, esp, abs, ac, spalator de faruri, xenon. are finalul de la evacuare remus si jante borbete pe 16". masina e inmatriculata pe ro si e in stare f buna. pret 4300 de euro. daca esti interesat cauta-ma pe ovidiu_biggy@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur din Deutschland.

| ZapPy explică:

Am auzit ca 1. 4 benzina trage destul de greu caroseria, macar un 1. 6. Dambovita ma indoiesc avand in vedere ca stau in Oradea.Si da vreau sa aiba geamuri si oglinzi electrice.

| ZapPy explică:

A fost careva atent la buget? Suna bine 1. 9 TDI dar unde gasesc eu golf 4 1. 9 TDI pana in 4000 euro?

| george002 a răspuns:

Cea mai buna e 1. 4 benzina consuma 5l-5, 5l la 100km si merge foarte bine nu e sa zici ca e puturoasa e chiar buna cauta pe www.autovit.ro Vw golf 4 din dambovita e unul ff bun negru 4200 E pe acela am vrut sa il iau eu doar ca nu are geamuri si oglinzi electrice dar are pornire la telecomanda ...etc:D:D