| Delocimportant a întrebat:

Maine dau "orasul" (examenul auto, proba practica). Ce sfaturi imi oferiti/ mici trucuri la care sa apelez? Va multumesc mult.

4 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Tu doar sa fii relaxat si atent la semne si la ceilalti participanti in traficwinking gandeste-te ca stii sa conduci foarte bine, faci asta de o viata, stai relaxat, daca stai incordat la volan mai rau faci! Cu cat ai emotii mai mari cu atat tendinta de a face o greseala este mai mare! Gandeste-te ca esti in masina cu prietenii tai!

| OldSoul a răspuns:

1.Trebuie sa iti pastrezi calmul.
2.Sa conduci incet si atent.
3.Sa nu te sperii daca faci o greseala.
4.Sa tragi cat mai mult de timp.

| Florian20405 a răspuns:

Iti dau cateva sfaturi, sa fi relaxat, sa nu fi stresat, barbatul in pricipiu are talentul de a conduce, deci trebuie sa fi relaxat.Recomand de asemenea sa fi atent la semne si sa respecti toate regurile stii de ce? Pentru ca unii politisti sunt "smecheri" si te incruca, te pun sa parchezi in locuri interzise, sa o iei pe contrasens unde strazile au sens unic, deci grija mare la aspectele astea.
Bafta si succes la examen! O sa-l iei! big grin

| Rax a răspuns:

Gindeste te ca dupa 2 luni vei fi obisnuit cu masina si bulevardele, incit n are niciun rost sa te panichezi acum de politist sau de testare, incit de la panica sa faci si o greseala care te va penalize..bafta