| Nickwmw a întrebat:

Am examenul auto(proba practica) peste putin timp si vreau sa stiu ce sfaturi imi puteti da, ma intereseaza in special daca politistul ma poate "incurca". Examenul va avea loc in Targoviste. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Nu prea au voie sa mearga la incurcare. Daca li se pare lor ca esti imprastiat, nesigur pe ce stii, pot face si asta, sa decida daca sa-ti dea permisul sau nu. Daca o fac, cea mai frecventa modalitate de "incurcare" folosita de politisti este sa-ti ceara sa faci chestii care-s interzise prin semne de circulatie - sa intorci, sa faci stanga/dreapta, sa opresti, sa parchezi. Deci fii atent la semnele de circulatie si daca-ti cere sa faci ceva interzis ii spui ca nu ai voie sa faci asta pentru ca este semn cu interzis la stanga sau orice era interzis. Mai e posibil sa te forteze la trecerile de pietoni, in special daca sunt din cele doar cu zebra pe unde trec tot timpul pietoni cu capul in nori sau prin statii de autobuz. In general fii atent la semnele de circulatie daca poti si fa ce-ti cere dar dupa ce te-ai asigurat ca nu ai incalcat vreo regula. Bafta si fara frica!

| Nickwmw explică (pentru mixxjim):

Ok, multumesc!

4 răspunsuri:
| cristiiiiiii a răspuns:

Sa fi calm si atent...bineinteles ca politistul te poate incurca. e important sa cunosti bine regulile de circulatie ca sa nu ai vreo surpriza

| jogabonito a răspuns:

Politisti sunt pusi acolo sa te treaca u trebuie sa ii dai motiv sa iti dea permisu si eu am mai un pic eu iti urez bafta

| BelleStar a răspuns:

Fi calm, fara emotii si foarte atent la semne. nu are voie sa te incurce, el doar iti da indicatii si noteaza greselile. daca nu te cuprind emotiile si esti concentrat la trafic, nu ai cum sa dai gres! Succes!