| goldenbullet a întrebat:

Maine o sa dau examenul auto. Daca iau examenul, o sa primesc dovada ca sa pot circula cu masina sau trebuie sa astept pana vine permisul? Fratele meu a primit dovada acum 6 ani cand a luat permisul. Multumesc.

3 răspunsuri:
| FakeJoker a răspuns:

Nu se mai da dovada la momentul actual (de vreo 2-3 ani). Se da doar celor cu permisul suspendat pe motiv de investigatie si celor cu anumite probleme(handicap). Tie, proaspat sofer, nu ti se va elibera asa ceva, va trebuii sa astepti.

| Kisses a răspuns:

Nu se mai da dovada acum, eu am dat acum 6 luni si nu mi-au dat.

| Apostol_Sorina_1976 a răspuns:

Da, o sa ai dovada pana iti ajunge permisula. Bafta!