| iulianolaru99 a întrebat:

Ieri am fost admis la examenul auto (traseu) si m-ar interesa daca pot sa conduc pana imi vine permisul sau trebuie sa astept. Nu mi s-a dat nici o dovada macar.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca nu poti conduce fara permis sau o dovada

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca te duci la permise (acolo unde ai pus dosarul si ai facut poza), te cauta in baza de date, iar daca ai fost introdus, iti pot elibera o dovata cu drept de circulatie, valabila pana la momentul in care primesti permisul.
Fara acea dovada nu ai dreptul sa conduci, iar daca esti oprit, risti ori amenda pentru ca nu ai prezentat permisul de conducere (daca figurezi deja in baza de date cu permis), ori dosar penal pentru conducere fara permis (daca nu figurezi cu permis in baza de date).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie să ți se dea dovada, trebuie să mergi tu să o iei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa îți dea o foaie matricolă (care nu e dovada) și oricum ar fi nu poți conduce fără permis și buletin, primesti amenda pentru neprezentare de acte big grin

| DenisaDeni11 a răspuns:

Trebuia sa iti dea o dovada. Mergi la sediul lor si solicita dovada. Altfel nu poti conduce