| AlexMaftei2001 a întrebat:

Masina cash sau în rate?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai acest lucru este conditionat in primul rand de situatia financiara a fiecaruia raportat la modelul de masina preferat!

Indiferent daca masina va fi cumparata cash sau in rate, eu zic ca masina sa fie achizitonata NOUA, caci se poate cumpara si masina second-hand in rate sau cash laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Masina noua in rate, este cea mai buna solutie, asa cum fac si milioanarii care nu platesc niciodata juma de milion de euro, sa-si cumpere cu banii jos o masina.

O masina second hand este diferita, putand sa fie cumparata cu cateva mii de dolari pe care trebuie sa-i platesti omului imedita, ca nu te astepta nimenis a-i dai cu taraita.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e noua in rate.
Dar nu acum cand dobanzile sunt la cer.

Daca e sh mereu cash

| ioana748 a răspuns:

Depinde de dobânda și cost final.

| KovacsB a răspuns:

Cash cu cardul.

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Hm, cine are - cash!
Cine nu are munceste o viata intreaga, se indatoreaza si poate... cu greu. isi ia o masina.
Creditul de nevoi personale se ia din ce in ce mai greu. Bancile nu mai sunt dispuse sa faca rabat
Nu aveti tichet Rabla?