| Jeanny a întrebat:

Masina mea este inmatriculata pe BV. Daca eu circul cu masina doar si doar in Bucuresti, fara a iesi deloc din perimetrul Bucurestiului, imi trebuie rovinieta?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu, nu trebuie dacă faci exact cu m spui

| Frank51 a răspuns:

Rovinieta e pentru afara localității, indiferent de localitate.

| rodion_manea a răspuns:

Salut!

Normal ca trebuie sa platesti rovinieta. Esti cumva in raza domiciliului tau unde ai inmatriculat masina? Nu. Ai zis ca esti pe Bv, orice e in afara lui trebuie platit. Tu cand platesti rovinieta te ia dupa numarul de masina. Ia gandeste-te si tu putin, asa logic si vezi ca e simplu rapsunsul la ce ai intrebat tu.