| Feitan a întrebat:

pot sa conduc masina in Bucuresti daca e inmatriculata pe Calarasi fara rovinieta? As vrea raspunsul din partea celor care stiu sigur sau sunt in aceeasi situatie. happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se cere rovinieta in interiorul intravilanului municipiului Bucuresti, indiferent in ce judet este inmatriculata masina. Rovinieta se cere doar in exteriorul localitatilor si numai pe anumite categorii de drumuri, cum sunt pe autostrada, drumuri europene si nationale.

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Aceasta intrebare este pe principiul:
- ce este acum pe ce Soarele sau Luna? eu sunt din Braila si la noi e altfel.
Respect pentru cine a inteles.

| mihai69 a răspuns:

Desigur. Doar să nu treci mai departe de șoseaua de centură.

| Lucian4 a răspuns:

Da. Nu conteaza ca e din calarasi, sa fie inmatriculata in europa sau Romania. Rovinieta - taxa de drum in afara localitatilor, ex. tau calarasi -Bucuresti. In Bucuresti nu-ti trebuie rovinieta

| Lucian4 a răspuns:

Soferu masinii ar trebui sa stie asta, e obligatia soferului.

| Feitan explică (pentru Lucian4):

Eh nu am cum sa le stiu pe toate, altfel nu mai intrebam.

| Lucian4 a răspuns (pentru Feitan):

Da asa-i, daca nu esti soferul masini. Nu te-ai confruntat cu situatia asta.

| suntserios a răspuns (pentru Feitan):

Un sofer ar cam trebui sa le stie pe toate...