| RM94 a întrebat:

Masini cu motor sport care consuma maxim 10 litri la 100km urban?

6 răspunsuri:
| robijam a răspuns:

Motor sport care sa consume 10 litri. Vise. Apropo la ce Dumnezeu iti trebuie tie motor sport in oras? Doar asa de "cocalareala"? Pentru oras e bun Loganul, Sandero, Golfurile, etc.

| RM94 explică (pentru robijam):

BMW 318i 143 c.p. consum urban 10.2 litri.

| robijam a răspuns (pentru RM94):

Sigur, in carte. Crezi tu sa consume doar 10, Loganul de 1.4 consuma aproape zece in oras.

| RM94 explică (pentru robijam):

Nu am formulat intrebarea cum trebuie. Trebuia sa scriu "10 litri in carte". Eu am pus intrebarea asta ca ma gandeam sa imi cumpar o Mazda. In carte scrie ca, consuma 15.1 litri/100km urban, dar am auzit la cineva ca daca circuli prin Bucuresti si este aglomerat te duce la 22-25 litri (cu 7-10 litri mai mult decat scrie in carte). Asa ca m-am gandit la o masina care "cica" consuma 10 litri (dupa carte), in realitate te duce la 15-18 litri.

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

La ce-ti trebuie motor sport daca o arzi prin oras? Unde crezi ca vei pune "calutii" la treaba? Sau vrei sa ajungi la stiri infipt in vreun copac/zid, etc.

| Raulinio a răspuns:

Cred ca cel mai bun la categoria asta ar fi un golf 1.8 turbo.