| EmilTraian95 a întrebat:

Masini diesel bune pana in 2000 de euro?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Opel Astra G 1.7 DTI - un tractoras bun, pentru consum scazut, deloc pretentios la motorina, si usor de intretinut.
Spatios, caroserie solida, piese ieftine.
Ar mai fi Fordurile Focus 1.8 TDDI, dar sunt cam complicate, la vechimea asta si la 2000e, nu merita sa te incurci cu ele, cumperi una uzata care te seaca de bani.
Mai este si Golf 4 1.9 TDI, dar au preturi mai mari de 2000, foarte multi km, sunt inghesuite si nu prea le mai poti aduce in stare buna, pica piesa dupa piesa pe ele, ramai doar cu mecanica functionala.