| GabiCh a întrebat:

Merita un Audi A6 Break din 2010 cu vreo 160 000 KM 2.0 TDI 170 CP 4x2 la pretul de 12 650 euro? E euro 5 si e si inscrisa deci nu se mai plateste taxa...Are toate dotarile,e cutie manuala,nu sunt sigur doar de scaune incalzite spate, dar in rest totul.Voi ce spuneti? Apropo, pretul e negociabil.Sau ce spuneti de un Audi A4 Break din 2009 sau tot 2010 Break dar tot pe la acelasi pret si 140 CP.

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

A6 este mai bun chiar de are multi km.Este disel deci motoarele disel sint mai rezistente ca cele pe benzina si poti faci si un milion de km daca ai grija de ea.De fapt cu oricare masina ca e pe benzina sau motorina poti merge chiar milioane de km daca o intretii.Chiar cu acelasi motor.Am citit in america un tip a facut cu aceiasi masina fara sa schimbe motorul un milion de mile, si daduse petrecere, iar masina merge in continuare.Si unde pui ca era masina americana nu era germana, deci o masina slabuta as zice avea ala.A4 este mica ca capacitate in interior, dar consuma mai putin, insa ailanta este pe motorina stiu si eu, eu as alege A6.Dar 12 mii de euro wow mult.La km care ii are e mult.Sau zic eu ca e mult, dar asa stiu conteaza la vinzare foarte mult citi km are o masina. Poate sa fie si noua daca are km balamuc e deja terminata ca pret, nu ca masina.Nu stiu de ce lumea se uita dupa km dar asta e tu daca stii si ai grija de o masina nu te uita la km.Si daca vrei sa o tii pentru tine.

| Claudiu15g a răspuns:

Motoarele de audi rezista in general pana aproape de 400. 000km. dar un a6 avant cu motor de 2.0 si 170cp mi se pare cam putin, pentru ca masina are vreo 2 tone, un a6 ar fi bun cu motor de 3.0 are 225cp si trage super, cand ai calcato s-a dus glont si de asta zic, ca un a6 cu motor de 2.0 este cam "puturos"

| kraYz a răspuns:

Prima este alergata mult. Aproximativ 130km/zi.

| GabiCh explică (pentru kraYz):

Am observat...Chiar si cele din 2007-2008 sunt scumpe si rare la motoru de 2000 cmc si cu atatea dotari.