| ionut1alexandru a întrebat:

Mi-a spus cineva ca s-ar da banii inapoi pe taxa de timbru(mediu), eu am platito pana in 2014, deci e adevarat se da bani inapoi?, si ce ar trebui sa fac ca sa ii primesc inapoi daca e adevarat?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-am auzit sa se fi restituit la cineva timbrul de mediu si nu cred asta.

| mgtow a răspuns (pentru Ioandelasal):

Au zis la stiri comisia europeana a zis ca e frauda din partea statului catre cetateni si trebuie sa restituie banii pentru taxa auto, si vor lua masuri pentru taxa de timbru anul viitor ca sa rezolve problema

| mgtow a răspuns:

Este, apelezi la un avocat care merge in instanta sa iti rezolve cazul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergea treaba cu recuperatul prin 2012 cand taxa, care pe atunci nu se numea taxa de timbru, a fost declarata ilegala in spatiul uniunii europene.

De cand a fost modificata in taxa de timbru nu am auzit sa se recupereze

| Maioru a răspuns:

Este vorba de de taxa de mediu din 2012 care s-a stabilit ca este ilegala, pentru care se vor da banii inapoi numai daca deschizi proces.Acte necesare:dovada de achitare a taxei, copie de pe briful masinii, copie de pe Kaufertrag, copie de pe cartea de Romania(daca exista), copie buletin identitate.S-ar putea sa va fie solicitate si unele documente in original

| georgetzop a răspuns:

Se poate recupera, tot ce trebuie sa faci este sa angajezi un avocat si sa dai statul in judecata. Bafta!