| motanu_2252 a întrebat:

Mi-am montat un amplificator audyo pe masina si mi se aude sunetul motoruli in boxe care o fi problema?

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai o solutie ar fi un filtru pe alimentare si o alta posibilitate ar fi niste condensatori daca sunt necesari. Mai poate fi alternatorul care nu iti suporta o sarcina prea mare dar cu condensatorii se rezolva si problema asta!

| vader a răspuns:

Pune un filtru de deparazitare pe alimentarea amplificatorului.

| tyty_1709 a răspuns:

Pune un condensator de filtrare la alternatorsi e ok ps trebuie si la amplificator unul pe pozitiv altfel o sa ramai fara curent in baterie

| Borgir a răspuns:

Alternatorul! Eu am patit faza asta cu o statie emisie-receptie.