| CosminCSM00 a întrebat:

Mi-am schimbat becurile de la pozitie cu unele albe cu led, ce e drept nu sunt cele mai scumpe. Problema vine atunci cand le pornesc, se aprind iar dupa 5 secunde se sting ambele in acelasi timp. Este vorba de un passat b6 cu far normal fara xenon.

Răspuns Câştigător
| blAster85 a răspuns:

Lucru iestiniasa scump, daca le-ai luat de la chinezi ia-ti altele ceva mai scumpe.sau vezi o fi oxidat contactul/dulia, dar ambele in acelasi timp....probeaza-le pe altceva.is canbus?

| CosminCSM00 explică (pentru blAster85):

Da, sunt cambus. Nu e oxidat nimic, dupa ce am vazut cum fac le am pus pe cele vechi inapoi si alea ramaneau aprinse. Si becurile da sunt cele mai ieftine, am crezut ca nu conteaza pretul

| blAster85 a răspuns (pentru CosminCSM00):

Conteaza mai ales ca is canbui, incearca niste leduri simple, eu am avut canbus si apoi am trecut pe simple, canbusu a inceput sa palpaie,(nu imi da eroare)