| Darks96 a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu monitorul. De ceva timp are o problema, cand aprind PC-ul si monitorul, monitorul sta aprins 2, 3 secunde si se face ecranul negru, dupa trebuie sa sting monitorul si sa il aprind din nou, dupa iar sta aprins 2, 3 secunde se face negru il sting si il aprind din nou, si face chestia asta timp de 2 sau 3 minute ba chiar 4, iar dupa functioneaza normal, imi spuneti si mie ce problema poate sa fie.

Răspuns Câştigător
| Vadastreanu_Ionut_1998 a răspuns:

Eu as crede ca este din cauza sigurantei. dul la undeva la cineva care se pricepe la cheftii din astea. sau daca mai ai garantie la el. este Foarte simplu. suni sau te duci la cei de la care ai cumparat cu tot cu garantiewinking sper ca ti-am fost de folos tongue Funda? puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| Weyland a răspuns:

Este CRT sau LCD?

| Darks96 explică:

Placa video este in regula, este integrata, deci nu are cum sa fie de la ea, si monitorul este LCD, ca chestie monitorul in 5 min se incinge ca naiba, cu toate astea eu stau 2, 3 ore ba chiar 4 pe el deci cam asa sta treaba.

| pkpdionut a răspuns:

Arunca-l happy. Probabil nu intra curent in el din prima.

| Mychael14 a răspuns:

Ori ai placa video arsa ori ti so fi ars ceva in monitor. Dar s-ar putea sa fie placa video am patit si eu la fel.

| Mychael14 a răspuns:

S-ar putea sa ai placa video arsa.