| teclado a întrebat:

MI S-A SPART PARBRIZUL, NU AM INCHIS CAPOTA BINE SI LA 120 PE AUTOSTRADA PITESTI
s-a deschis capota si mi s-a indoit si deasupra parbrizului in dreptul antenei.
AM UN LOGAN DISEL 2007.

CUNOASTETI VREUN SERVICE in Bucuresti mai ieftin care sa schimbe parbrize dar sa poata indrepta putin si tabla aceea de deasupra parbrizului!?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

În primul rând, sper că ai scos autorizație de reparație de la poliție.
Cu mașina te duci la orice tinichigiu dotat cu spotter și kit de schimbat parbrizul. Parbriz poți lua de la dezmembrări pe sumă mică, că e plin de Loganuri. Nou e vreo 300-500 lei cu montaj cu tot.
Dacă ignori îndoiturile de pe plafon, poți monta parbriz + capotă la culoare din dezmembrări, și scapi cel mai ieftin.
Reparația plafonului cred că te ajunge 1000 de lei și la un garaj ieftin.

| teclado explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ma reprofilez ma fac tinichigiu vopsitor auto
mai putin tinichigiu mai mult vopsitor
pentru că diplomă din întâmplare am știu să dau cu jmirhel și cu apă in urmă cu 10 ani am vopsit un olcit un tico o dacie si chiar mi-au ieșit bine chiar eram mândru de mine.
Așa că la prețurile astrea chiar mă gândesc să mă las de meserie și să mă iau de vopsitorie laughing
incep cu hârburi si ciurucur
zic
vopsesc gratis LOGAN-uri
vopsesc gratis tico
vopsesc moca dacii
si după ce o să vopsesc din banii mei vreo 20 de mașini
o să incep să vopsesc pe bani tot ciurucuri ca să îmi fac mâna
Si nu o să vopsesc niciodată o mașină pentru care nu am banii in buzunar să o cumpăr de la propietarul ei in cazul in care nu ii convine ceva.
si ii intreb direct dinainte să mă apuc de vopsit câțî bani dorește pe acea mașina iar in cazul in care vrea mai mult de 3000 euro nu o să mă ating de ea
o să ii spun că eu nu vopsesc mașini care valorează mai mult de 3000 euro.
Am văzut că la un vopsit de FORD K Street sau de logan toti vopsitorii cer 3700 lei, Eu sunt sigur că intră materiale de maxim 400 lei
Așa că eu o să am cea mai ieftină vopsitorie de ciurucuri din tot bucureștiul. Dacă altii cer 3700 lei eu o să cer 1700 lei ca să fac portofoliu de clienti filmări video-clipuri de prezentare.
Apoi dacă cumva o să mă năpădescă clienții o să incep să cer direct proporțional mai mult.
Acum dețin compresor, dețin terenul, imi iau un cort dinăla de armată ca să nu mă complic cu construcția de clădiri.
De vopsit între timp am mai vopsit câte o aripă câte o capotă și de și eu mă ocup cu alte lucruri tehnice
cred că am un har
un norc al meu, niciodată nu mi-a ieșit nimic cu dâre zoaie scursuri... din tot ceea ce am vopsit,
Poate că oi fi eu hăruit poate că oi avea un talent de care nu mi-am dat seama încă să pregătesc mașini pentru vopsit si să le vopesc.,
NU MĂ PRICEP DELOC LA ÎNDREPTAREA TABLELOR

Acum cu mașina asta o să văd că am găsit pe cineva care a spus că vine luni să monteze parbrizul la 400 lei
sper ca in banii astia sa si indrepte tabla
ca altfel il izgonesc
cum sa imi monteze parbriz pe o masina strâmbă

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru teclado):

Succes.
Chiar e o idee genială să bagi 100.000€ într-o hală minimalistă, și să vopsești gratuit.
Mai ales când vine vremea să înlocuiești pistoale de vopsit, compresoare și aparate de sudură. Adică în fiecare lună.
De 400 de lei cumperi diluant și folie pentru o integrală. Adică nimic.

| relian a răspuns:

Cei care mointeaza geamuri nu se ocupa de reparat tablaria la masina, acolo te duci la aia tinichigerie, ai iti repara tablele, apoi pui parbrizu.
Ala cu parbriz ar putea sa nici nu-ti puna, asta daca este indoit si nu sta geamul acolo bine, deci este de preferat sa repari tabla intii, asta daca cum am spus rama pe care sta geamul este indoita, daca nu-i indoita, atunci pui parbrizu, dupa te duci sati repare si tabla.

Sau cel mai indicat este sa intrebi mai intii pe cei care fac lucrarea cum ar fi mai bine, cum este recomandat, sa repari table prima sau parbriz

Răspuns utilizator avertizat