| AestheticPerf a întrebat:

Mitsubishi Pajero 2.5 Diesel 2003 sau Suzuki Vitara Cabrio 1.6 Benzina 1995 (putin inaltat, 8 valve) sau Mitsubishi pajero Pinin de 1.8 sau 2.0 benzina (putin inaltat) toate cu reductor. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Suzuki Vitara de evitat. Eventual Grand Vitara din 1997 în sus. Modelul Pajero Pinin, numele vine de la Pininfarina, de asemenea de evitat, deoarece a fost un model japonez asamblat în Europa la Pininfarina.
Iar, modelul Pajero, este greu, mare, dar rezistent.
Grand Vitara și Pajero sunt pe șasiu separat și sunt bune pentru teren accidentat și prepararea lor pentru off road.
În rest, fiind vehicule foarte vechi, au o depreciereare, dar și probleme mai mici sau mari!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru romeo78):

Sa mor daca am inteles vreodata de ce vorbiti despre masini, voi, astia cu "e asamblata in..." si "se depreciaza". Voi conduceti valoarea masinii, nationalitatea ei, sau mergeti in poula mea cu fierul, pe asfalt, si vedeti atunci daca e bun, sau nu?
Ce ai scris tu, si promoveaza si altii, sunt niste slobozeli de soareci de biblioteca, care nu au nici o legatura cu domeniul, dar se baga ca musca pe rahat, ca vor si ei sa aiba pasiune barbateasca.

| romeo78 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Să mori tu analfabet funcțional!
Nu suntem "șoarece de bibliotecă", suntem oameni educați, care au cei 7 ani de acasă, ceea ce dumneavoastră vă lipsește!
Iar, informațiile sunt necesare pentru cei care au un buget limitat, dar vor nu "orice fier pe asfalt", ci ceva economic, fiabil, rentabil. Nu toți vor să facă liniuțe, unii chiar au nevoie de un "cal de muncă".

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru romeo78):

De aia vorbesti tu, mare om educat, care nu stie ce e aia analfabet, despre niste masini pe care le-ai admirat din autobuz.
Cu fata aia mi-e sila si sa ma cert cu tine, du-te si grebleaza in continuare, sau ce aveai tu de facut.