| Myhay94 a întrebat:

Montare casetofon: Am un fir roz care e + 2 negre si am observat ca daca pun doar unu e minus si problema este k nu stiu sa montez boxele am un fir alb unu galben, verde si altu roz. E casetofon mai vechi stiti cum se monteaza? Daca se poate sa imi explicati ce fire leg la boxe k l-am facut sa se aprinda.

1 răspuns:
| Sp33dyt a răspuns:

Firul negru e masa, roz/rosu si galben se cupleaza la plus(normal rosu la baterie si galben la contact). daca iti mai raman doar doua cel mai deschis il legi la plusul de la boxe si cel mai inchis la minus