| Nuimicitinumele a întrebat:

Salutari. Imi spuneti si mie de ce subwooferul meu se aude foarte incet chiar daca il am la maxim? Celelalte boxe se aud ok dar asta nu stiu ce are. Am sistem audio Genius 5.1, vreau sa mentionez ca folosesc si Realtek HD Audio Manager. Am incercat sa schimb cablurile intre ele (ala verde cu ala negru, ala galben cu ala verde, etc.) si mi-a mers ieri, apoi a trebuit sa imprumut boxele unui prieten si azi le-am luat inapoi iar acum daca schimb cablurile intre ele sau fac altceva nu se mai aude subwooferul. PS: Prietenul meu nu le-a stricat, nu a dat totul in blana ca sa zic ca poate s-a ars sau ceva, am fost cu el si nu a facut asta, garantez 100%. In caz ca mai trebuie detalii intrebati si eu va raspund. Dau funda celui care ma poate ajuta cu problema asta.

2 răspunsuri:
| andyeyes99 a răspuns:

Nu trebuia sa schimbi calblurile intre ele pentru ca fiecare are functiile lui. Stiu ca cel verde este pentru boxele din fata, cel roz pentru boxa centrala si subwoofer iar cel negru pentru boxele spate.
Ma gandesc ca ai un astfel de sistem:
http://images.smartbuy.ro/......129c01.jpg
si stiu ca sunt destul de complicate setarile si sa-l fi dereglat de acolo.
Mai exista si posibilitatea daca folosesti winamp eu stiu ca ai nevoie de un plug-in pentru sisteme 5.1 iar daca nu il ai ti se aud doar cele doua boxe de pe fata, fara centru si subwoofer, fara cele din spate. Si uitate si in setarile de la placa audio si da-i acolo pe 5.1. Sper ca te-am ajutat.

| Nuimicitinumele explică (pentru andyeyes99):

Imi merg toate fara nici o problema. Faza e ca subwooferul se aude foarte incet ceea ce nu e normal