| Lucifer666 a întrebat:

Am primit azi un casetofon pentru masina, dar nu stiu sa il montez.
Are multe fire, ma incurc in ele.
POZE : http://img693.imageshack.us/i/imagine0030a.jpg/
http://img717.imageshack.us/i/imagine0029.jpg/
Poate stiti voi fiecare mufa unde vine :D

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| eugem35 a răspuns:

Cele din prima poza sunt alimentarea unde ai musa alda si rosie nu iti trebuie ai un fir care are pe el montata o siguranta acel fir se pune pe borna bateriei la plus minusul este la caroseria masini, in poza a doua unde ai multe fire intr-o mufa sunt bocxele in general masinile au o mufa cu toate legaturile facute din fabrica si casetofonul are acceasi mufa si se potrivesc, pe carcasa casetofonului este o schema de montaji cu culorile firelor si vezi daca masina are aceleasi culori ca pe scita casetofonului eu l-am montat singur masina avea instaltia facuta din fabrica si boxe eu am pos casetofonu, dupa scita care este pe casetofon dac nu crezi ca te descurcu incearca la un specialist

1 răspuns:
| eugem35 a răspuns:

Mufa ciudata cu fir rosu este alimentarea 12v adica plus, cea neagra este mufa pentru antena, verde marou albastru sunt boxele cel prins de carcasa cu piulita este masa adica minus si il legi la caroserie sau pe borna minus a bateriei. daca masina are cumva in bord o mufa care seamana cu cea a casetofonului unde sunt toate firele bagate in ea arfi mai usor