| teclado a întrebat:

Montează undeva in Romania GPL pe Logan Disel?

Am un logan cu motorina si mai demult mi-au spus cei de la tehnogaz din Vernești ca se poate monta.
Acum au trecut mai mult de 10 ani si cand am vrut sa imi monteze mi-au spus ca ei nu fac asta.

Unde sa merg sa imi monteze gpl pe motor diesel!?

3 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Se poate monta gpl pe Diesel, dar RAR nu omologheaza la noi in tara asa ceva
De mentionat ca nu poti merge 100% pe gpl pentru ca ai injectie directa. Vei avea 70% gpl cu 30% diesel
Nu merita!

| teclado explică (pentru UserRo10):

Dacă eu merg 350Km în fiecare zi!?

| UserRo10 a răspuns (pentru teclado):

Degeaba daca nu vei putea face itp-ul legal. Te complici. Un VAG 2.0 2018 consuma mediu 4, 8% cu citeza medie de 60km/h. E mai rentabil