| k4Zy a întrebat:

Neata,am eu passat 2002 4motion; 131CP; 1.9 TDI problema este ca de o luna incepe sa faca figuri, cand ii dau talpa de la 1800 turatii catre 3000 merge cat merge apoi pe la 2600 turarii se domoleste si nu mai are sprintul initial iar apoi si daca am 1800 turarii urca f greu turariile pana o opresc si o repornesc... Daca urc turariile treptat fara sa apas dintr-o data pe acceleratie merge! Care ar putea fi problema?

Răspuns Câştigător
| Braunion a răspuns:

Pot fi multe cauze dar cel mai probabil are injectoarele infndate (motorina de la noi este de foarte proasta calitate). Mergi cu ea la service.

| k4Zy explică (pentru Braunion):

Da cred ca asta e cauza...am bagat vreo 70l motorina cumparata la 4 lei si cred ca nu era foarte stralucita.Mersi

1 răspuns: