| k4Zy a întrebat:

Salut,am o problema cu masina(vw passat 4Motion 2002 130 CP)am avut un accident in partea stanga fata...am fost cu ea la atelier mi-am schimbat aripa.capota.bara fata. rezervor lichid parbriz. Problema este ca nu mai are putere masina, la atelier au zis ca e devina tubul de la intercular l-am schimbat si tot asa merge.Cand ii dau pedala nu prea vrea sa accelereze ca inainte urca greu...(radiatorul nu are nimic) nu stiti ce ar putea fii?

Răspuns Câştigător
| Goguletzu a răspuns:

Ar putea fi multe. dar cel mai probabil s-a intamplat ceva din cauza impactului s-a dereglat ceva. o solutie ar fi sa verifici filtrele(toate) sau daca nu la sistemul de alimentare. astea ar putea fi cauze exterioare ale scaderii forterihappy

7 răspunsuri:
| BassHunter13 a răspuns:

Ori nu mai face cum bine compresie la turbo...ori ti-s-a spart furtunu ala mare de la turbo! Si eu am avut o problema asemanatoare..In panta in a 2sau a 3 pedala in podea si mai mult de 40-50km/h nu urca! Furtunu ii 60lei parca si aia de compresie ii undeva catre 290lei! Sucees! Deagaba iti pune cineva testeru pe masina ca nu gaseste nimic!

| k4Zy explică (pentru BassHunter13):

Am schimbat furtunu de la intercoler dar dejaba....am dat 300 ROn pe el...si m-am ales in + cu sunet mai mare la turati peste 2500straight face

| BassHunter13 a răspuns (pentru k4Zy):

Ceva nu este in regula..Plus ca ai un zgomot mai mare! Incearca la un service foarte bun..sau intra pe forum http://vwforum.promotor.ro/forum/6-passat/ poate gasesti asemenea problema.Sau deschizi un topic si intr-o zi afli tot! Succes! Sper sa nu fie ceva grav ca sti cum ii cu passatu costisitor!

| CatalinOrzan a răspuns:

Probabil nu mai lucreaza bine turbinele!

| RANGE a răspuns (pentru CatalinOrzan):

Pai cate turbine are?

| Goguletzu a răspuns:

Cum e mai slaba? nu se tureaza la fel sau simti ca ceva o tine?

| k4Zy explică (pentru Goguletzu):

Pe drum drept se tureaza dar cand urc cu a treia scade turarile daca e panta mare.

| Goguletzu a răspuns (pentru k4Zy):

Ar putea fi multe. dar cel mai probabil s-a intamplat ceva din cauza impactului s-a dereglat ceva. o solutie ar fi sa verifici filtrele(toate) sau daca nu la sistemul de alimentare. astea ar putea fi cauze exterioare ale scaderii forterihappy